28 Haziran 2012 Perşembe

Antonio Vivaldi - "Summer" from four seasons

Bayanın arkasında ki adamı dikkatli seyredin. :D
24 Haziran 2012 Pazar

Dwarf

       Bu dwarf elime nasıl geçtiğini hatırlamıyorum bile , minyatür kutularımın içinde bir anda gözüme çarptı ve çalışmak için çok da iyi olmasa da boyamaya deger bir minyatür oldugunu düşündüm.
       Üzerinde bir çok teknik denedim; bazılarında başarılı oldugumu , bazılarında ise daha kat etmem gerekenler oldugumu fark ettim.
      Özellikle renk uyumu ve ten tonlaması üzerinde durdum.Birde NMM(normal;içinde metal pigmenti olmayan boyalarla) gold denemesi yaptım.Yaptım diyorum çünki ne kadar başarılı oldugumu bende bilmiyorum.O yüzden nmm hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

cmon da sizde oy verin


   

18 Haziran 2012 Pazartesi

Masada;

Çalışma masamda boyamayı bekleyen figürlerden bazıları;Bayan kovboy Wyrd minatures firmasına ait. Diğer minyatür ise meçhul bir firma.Zamanında Türkiye de yaşayan Umay arkadaşımdan küçük bir meblağ karşılığı (adet yerini bulsun) almıştım.

Metal figürleri çok seviyorum ;Düşmanın  kafasını kolunun altına almış ; hasmına kılıcını sokmaya ramak varken pozlanan minyatürün bu her halde üçüncü tineri boylayışıdır.

Ama bu sefer kararlıyım bu minyatür bitecek.Bitecek yolu yok.


MinotaurHerkese merhaba arkadaşlar. Son çalışmamı sizlerle paylaşmak istedim. Figürümüz resin döküm olmakla birlikte, oldukça temiz bir kit. Zira kalıp izleri yok denecek kadar az. Modelin tamamında akrilik boyalar kullanıldı( eskitmeler ve efektler dahil).
Zemin gelirsek, orjinal kaya dökümünün üzerine lav kanalı açarak, etrafına kayalık dokusu vermeye çalıştım.
Enigma Miniatures'in üretmiş olduğu modelimizin boyu 75mm.
Figürümüz toplam 10 parçadan oluşuyor.
İki adet farklı balta ve boynuz seçeneği  tercihinize sunulmuş. Yapımı ve boyamasından çok keyif aldığım bir fügür oldu. Herkese şiddetle tavsiye edilir.
Şimdilik bu kadar herkese bol üretimler.
SAYGILAR

17 Haziran 2012 Pazar

MÜZİSYEN DWARF

Eglencesine boyadığım bir figür.Bir kaç teknik denereken üstünde ; Neden notaları yok bunun ? diye düşündüm ve ortaya çıkan manzara bu.


Çok fazla üstünde ugraşmadım.

Dedim ya eglencesine.

Daha iyi fotograflar masamı toplar topalmaz gelecek.


15 Haziran 2012 Cuma

13 Haziran 2012 Çarşamba

Satılıklar

Bugün itibariyle satılıklar bölümü aktif olmuştur.Zaman zaman bu bölümü ziyaret ederek elimizden çıkartmayı düşündüğümüz boyalı veya boyasız figürleri bulabilirsiniz.

2 Haziran 2012 Cumartesi

İnceleme:Nocturna:The Huntress

Eksik olmasın ; Mehmet abi Barcelona dönüşü bana Nocturna firmasına ait bu minyatürü hediye etti.Burdan birkez daha Teşekkür ediyorum kendisine.

Gelelim minyatürümüze kensisi 30 mm ve ürün resinden imal edilmiş.

Kutunun içinde her firmada olduğu gibi referans resmi var.
Kutunu içinden minyatür bir kilit poşet içinden çıkıyor.Yanında 25 mm plastik zemin ile birlikte.


Minyaür üç parçadan oluşuyor.Gövde ve kılınçlı iki el.Kılınçların sap kısmında takozlar var.Takozları kılınçlardan ayırırken dikkat etmekte fayda var.Kılınç sapları kopa bilir.


Minyatürün arka baçaklarında hafifte olsa gözle görülür kalıp izleri var.Az bir tesfiyeyle kalıp izleri rahatlıkla ortadan  kalkar.

Sonuç olarak Nocturna, 'The huntress' minyatürüyle bende geçer not aldı.

Sıra geldi boyamaya.