3 Mart 2014 Pazartesi

Barbarian Dude

Merhaba;

2014 senesinin ilk figürünü tamamlaya bildim.7 yorum:

 1. Kenan.. we need more words.. this is a great piece here! Like how did you paint up the stone work in the back ground? What was your thoughts when tackling the skin on the Dude.. great work here matey!

  YanıtlaSil
 2. Kenan tebrik ederim.
  Dört dörtlük bir çalışma çıkardın. Yakından görmek için sabırsızlanıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Kenan, Figür boyamaya çalışan biri olarak(Naçizane) yaptığın son figürün ışık-gölge, ten tonlaması, duvar ve zemin aşınma eskitmeleri ÇOOOOK beğendiğimi(Cidden) söylemek isterim.
  Umarım samimiyetime güvenirsin.
  Yalnız Bu güzel eserinde, emek yoğun çalışmanda gözüme batan tek şey(Benim El işçiliği seviyem[Yüksek birşey beklemeyesin sakın!!!] ekseninde tabii ki!) Ahşap kaide ile zeminin bazı yerlerde tam birleşmemesi ve de Aralarındaki boşluklar canımı sıkmadı değil Arkadaşım.

  Umarım pişmiş aşına su katmadım. Bu gözden kaçan önemsiz unsur dışında hiçbir negatif birşey göremiyorum, söyleyemiyorum.
  Bence Coolminiornot ve benzeri ''DÜNYA'' çapında bu işin Merkezi olmuş yerlere basmanı bir TÜRK Figürcüsü olarak senden rica ederim.(Bu eserin kalitesinden Haberleri olsun)


  Haddim olmayarak 54mm, ve Tarihi figür çalışmalarınıda ''Sabırsızlıkla'' beklerim. Yeniçeri ne oldu acaba ??? Yeni eserlerini görmek umuduyla.

  Ankaradan Saygı ve Sevgilerimle..................
  Serkan DİMLİ

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim.Şu anda figür http://www.coolminiornot.com/352482 bu adresde oylamada.Her zaman yapıcı eleştirilere açığım.Uyarın için ayrıca teşekkürler.
   Yeniçeri masamda boyanmayı bekliyor.Bir yarışma için yetiştermeye çalışacağım umarım yetiştiririm.

   Sil
 4. Kenan, Coolmini de BENDE ayıptır söylemesi Oyumu kullandım.
  Bu incelikte bu kadar rafine bir eser görmek beni oldukça mutlu etti.

  Kolaylıklar......

  YanıtlaSil
 5. Kenan eline ve emeğine sağlık, çalışman gerçekten çok şık olmuş. Sanki hepimiz figür yapımına biraz ara verdik diye düşünüyorum (tabii bu benim düşüncem).
  Neyse ki gene, yavaş yavaş ortalık hareketlenmeye başladı. Umarım bu çalışmalar bizleri de gaza getirir.
  Çalışman hakkında söyleyebileceğim çok fazlada bir şey yok açıkçası.
  Benim gözümde sadece yerdeki sütuna takıldı, biraz fazla temiz ve uçları biraz fazla düz kesilmiş gibi geldi bana.
  Birde (bu konuda yanılıyor da olabilirim, yanlışım varsa siz beni düzeltin lütfen) bu tarz taş surlarla beraber, yerdeki gibi sütunlar beraber; aynı mekan içerisinde kullanılmaz diye biliyorum. Bunun dışında ten tonlaması, mekan renkleri çok güzel ve yerinde kullanılmış.

  Haddim olmayarak birde küçük bir tavsiyem olacak, mekanda bu tarz kuru çalı kullanacaksan eğer diplerini koyu kahverengi ve siyahla tonlandırırsan daha da gerçekçi bir hava kazanıyor mekan. Böyle direkt kullanılınca mekanın bir parçası gibi değil de sonradan eklenmiş gibi duruyor.(tamamen olumlu ve iyi niyetle gözüme çarpan şeyleri yazmak istedim, bir kusurumuz olduysa af fola...)

  İyi çalışmalar
  SAYGILAR

  YanıtlaSil