20 Ekim 2014 Pazartesi

Banshee Workshop Istanbul 2014 October 10-12 2014. My Overview of Workshop Ragıp Oy


Merhaba;

Kenan’ ın uzun zamandır düşündüğü, Türkiye’ de workshop yapmak için bu işin tekniğini çok iyi bilen bir insanı getirmemiz lazım demesiyle filizlenen ve seni de yazıyorum diye başlayan bir süreçti bu. Kenan ve Mehmet’ in haftalar boyunca koşuşturması, yoğun mesai harcamaları sayesinde aranan kan bulunmuş, bütün az katılıma rağmen gelecek olan kişi ikna edilmişti. Sadece bir hayal ile başlayan bu fikir, nihayet gerçekleşmişti. 70 milyon nüfuslu bir ülkede figür boyama sanatını öğrenmek veya geliştirmek isteyen sadece 8 kişiydi. Bu organizasyon Figürinistanbul tarafından yapılsa da bayrağı taşıyan Kenan olmuştur. Çalışmanın yapılacağı yerin tahsisi, her türlü malzemenin temini,öğretmenin alınması, gezdirilmesi hatta yatacak yer tesisi Kenan tarafından gerçekleştirilmiştir. Kısacası bütün bu hizmetlerde Kenan, İngilizce yazışmalarda ve kontakt kurulmasında Mehmet, bu işlerin hamallıklarını yapmışlardır.
                                                           
 Gelelim Ustaya  ( Banshee- Alfonso Giraldez)
Gerek bilgi ve tecrübesi ve gerekse kişiliği dört dörtlük olan bir insanla tanıştık. Bütün pozitif enerjisini bize aktaran, sonu gelmeyen sorularımıza anında ve gülümseyerek cevap veren bir genç. Söyleyecek çok şey yok aslında, çünkü o bir usta…
Teşekkürler ustaya…
Renk teorisi, ışık teknikleri, boyama teknikleri ile başlayan çalıştay, Banshee’ nin muhteşem efekt çalışmalarıyla sona erdi. Kursun sonunda hepimiz yorgun ama mutlu, edinilen bilgiler sayesinde şaşkın ama kararlıydık. Kısacası anlatılacak değil, yaşanılacak bir ortamdı. Türkiye’ de bir ilk ama kesinlikle son olmayacak.

İyi ki varsınız Kenan, Mehmet…

Sevgilerimle
Ragıp OY

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder