28 Aralık 2014 Pazar

Horus

Selamlar. Horus Heresy firmasının "karakterler" (characters) başlığında topladığı figürlerden bir tanesi. "The Warmaster Primarch" diye geçiyor. 32mm gibi diyebiliriz. Ölçeğine rağmen oldukça detaylı bir model. Birleştirme anında dolgu yapmayı gerektirecek yerler var. Sadece metal olan elde parmaklardan biri yarıdan kopmuştu. Bir diğeri de ben kurcalarken kırıldı. Bu da bana ekstra pinleme yapmam gereken bölümler çıkarmış oldu. Kafa, kollar, ayak altları, pelerinin pinlenip, kırılıp kopan parmakların pinlenip putty ile düzeltildi. Sonraki aşamada kullanacağım renkleri tespit ettim. ardından akriliklerle boyadım. Figürün pelerininde ve zeminde ink kullandım.Keyifli bir çalışma oldu. Bu figürü boyamanızı tavsiye ederim.

21 Aralık 2014 Pazar

Figurinistanbul Grup Buluşması

21.12.2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz bu buluşmamızda, Sayın Nezir Aydın Hocamızın renkler hakkındaki bilgilerini bize aktardığı ve görsel olarak bize sunduğu, dolu dolu bir gün yaşadık. Yağışlı bir pazar gününde bizi kırmayarak gelen başta Sayın Nezir Aydın hocamıza; hocamızın gelmesine vesile olan Ahmet Kaya arkadaşımıza,  iş yerini bize açıp, her türlü lojistik destek sağlayan ve bu toplantıyı organize eden Kenan Şahin' e teşekkür ederiz.

Başka bir toplantıda görüşmek üzere...9 Aralık 2014 Salı

WIP - Captain Amelia Steampunk

.Merhaba arkadaşlar, figürümüz nihayet bitti. Şimdi sırada figürümüz için bir zemin yapma var. Aklımda bir kaç fikir var, bakalım neler yapabiliriz...
Selamlar
Ragıp Oy