27 Ekim 2015 Salı

Wasteland Warrior Bust - Handsome Jack! WIP Part 2


Hi there,

After a long night of painting, finally have something im happy with. I wasnt really planning to paint this way but with sudden creativity it turned up like this :) It could have been better, I should work on my freehand :)

Below you can find painting process.

Merhaba,

Uzun bir boyama akşamından büst üzerinde ilerledim. Bu şekilde boyamayı planlamıyordum ancak bir anda gelen fikir ile böyle gitmeye karar verdim cıkan sonuç daha iyi olabilirdi ama free handler üzerinde daha çok calışmam gerekiyor. Yinede çıkan sonuçtan memnunum:)

Aşağıda boyama aşamalarını görebilirsiniz.
26 Ekim 2015 Pazartesi

Malifaux : Ice Golem


Hello!

Great mini from Wyrd the ICE GOLEM. It was fun painting it. The edge highlights was a pain but it was worth it.

Mainly used colors
arctic blue (scale 75)
turquise (vallejo)
dark purple (master series)
kenzor blue (?) (GW)
tesla blue (scale 75)Merhaba,

Malifaux(Wyrd)

oyunundan ICE GOLEM çok güzel bir minyatur. boyaması çok keyifliydi güzel detaylara sahip. Kenar highlight yaparken canım cıktı ama basarılı olduğunu düşünüyorum :)

Mavi için kullandığım renkler:
arctic blue (scale 75)
turquise (vallejo)
dark purple (master series)
kenzor blue (?) (GW)
tesla blue (scale 75),

24 Ekim 2015 Cumartesi

1/10 Knight of Heaven

1/10 Knight of Heaven

   Merhaba arkadaşlar,

  Büstümüz Nuts Planet firmasına ait resin ve 6 parçadan oluşmakta. Parçaların tesviyesi ve zımparalarının ardından siyah astar atarak boyamaya başladım. Büste ilk önce yüz boyaması ile başladım. Kullanmış olduğum boyalar; White, Brown Sand, Cadmium Skin Tone, Shadow Flesh ve Basic Skin Tone.


  İlk önce base renk için Brown Sand, Cadmium Skin Tone ve çok az Shadow Flesh karışımından elde ettiğim rengi uyguladım.


  Gözleri sona bırakmamın sebebi bir önceki büst denememdeki gibi kaza yaşamak istememem :) Daha sonra ana rengi Basic Skin Tone'la açarak ve Base rengiyle Shadow Flesh'ten elde ettiğim gölge rengiyle ışık ve gölgeleri aynı anda yaparak ilerledim. Arada sakalın da ana boyasını yaptım.  Daha sonra gözlerle uğraştım. Yorgun bir savaşçı istediğim için gözleri kanlı yaptım. Bazı yerlere genel görünüme göre biraz daha ışık vereceğim. Dudakları Flat Brownla boyadım ve tonlayıp çizikler yapmaya çalıştım.  Yüzün ana boyasını bitirdim. Biraz daha tonlayıp bitirmeyi düşünüyorum. Biraz zırhla uğraşıp kaskın derilerinin ana boyasını yapıp bıraktım.

  Referans olarak aldığım kutu boyamasında görüldüğü gibi elbise 2 renkten oluşuyor ve üzerinde crusader haçları var. İnternetten bulduğum haçı yazıcıdan çıkarıp üzerine maske bandıyla kaplayıp boyamayı düşünüyorum.


  Haçları hazırladıktan sonra gövdeye gelecek yerlerine White ve Scarlet Red sıkarak taban renklerini oluşturdum.


  Hazır tabancayı açmışken kaskın da ona boyamasını yaptım. Taban renge Black Metale siyah katarak daha da koyu bir renk püskürttüm. Daha sonra ana rengi açarak katlar halinde tonladım.


  Şimdilik bu kadar arkadaşlar ilerledikçe paylaşıma devam edeceğim. Sevgiyle kalın..

1/35 Alpine Miniature: Kurt Meyer

1/35 Alpine Miniature Kurt Meyer

  Merhaba arkadaşlar,

  Öncelikle burada paylaşım yapabilmem için bana davette bulunan Kenan ŞAHİN'e teşekkür ederim. Pek çok ustanın olduğu FigurinIstanbul bloğunda yer almak benim için ayrı bir heyecan. 2012 senesinde bu hobi ile tanıştım. Genelde askeri kara araçları yapmaktayım. Figür merakım son 1 yıl içerisinde gelişti. Genelde merakım askeri (2. Dünya Savaşı) ve historic figürler. İlk paylaşımımı geçen aylarda tamamlamış olduğum bir figürle yapacağım. Bundan sonraki yapacağım figürlerin yapım aşamalarını bol bol fotoğraflayıp sizlerle paylaşacağım.

  Figürümüz Alpine Miniatures firmasına ait ünlü tank kumandanlarından Kurt Meyer'e ait. Mevcut kutu içerisinde 2 adet kafa ve tek gövdeden oluşan oldukça temiz bir figür.
  Figürü tamamen Vallejo akriliklerle boyadım. Yüzde kullandığım renkler; ilk kata Brown Sand'le başlayıp daha sonra Basic Skin Tone'la ışık ana renge Shadow Flesh katarak gölgeleri oluşturmaya çalıştım. Gövde için White, White Grey, Ligt Grey, ve çok az sarı renk kullandım. Altlık için de hurdalığımda bulunan Panzer 4 modelini dramel ile kesip ufak bir vinyet yapmaya çalıştım.  Daha sonra zemin şartlarını oluşturdum. İlk önce alçı ile çamur yapıp zemine kapladım. Daha sonra tankımızı yerleştirip kar ve buz örtüsü yapmaya çalıştım.

  Boyama ve eskitme aşamalarını tamamladıktan sonra figürümüz bitmiş oldu. Umarım daha detaylı paylaşımlar yaparak benim gibi bu hobide yeni olan arkadaşlara faydam dokunabilir. Sevgiyle kalın..

Doğu Sarhan DEMİR